Questions and Answers

Jak nainstalovat elektrický plot?

Zdroj energie nelze uchovávat venku. Musí se uchovávat uvnitř, aby nedošlo k poškození vlivem počasí. Aby mohl vybít veškerý svůj proud, musí být uzemněn vložením 3 pozinkovaných 1metrových kolíků do země. Musí být umístěny 3 m od sebe, 80 cm v zemi (mokré) a 20 cm venku, a poté propojeny žlutozeleným kabelem. Zařízení má na svém výstupu červený kladný kabel, který je připojen k plotu a žlutozelený kabel, který je připojen k prvnímu zemnicímu kolíku. Nikdy nepřipojujte dva elektrifikátory ke stejnému vodiči, protože dva impulsy se mohou navzájem vyrušit a způsobit problémy. Můžete připojit dva elektrifikátory ke stejnému plotu, ale nechte je na dvou samostatných liniích drátu.

Může energizér zůstat venku?

Zdroj energie nemůže být venku. Musí být uchováván uvnitř, aby nedošlo k jeho poškození nepříznivým počasím.

Co znamenají blikající světla na zdroji elektrického ohradníku?

Kontrolky, které střídavě blikají na zdroji elektrického ohradníku, signalizují správný provoz spotřebiče.

Jak zjistit, zda je na plotě elektřina?

Chcete-li zkontrolovat, zda je na elektrickém ohradníku pro zvířata proud, stačí přivést hrot šroubováku s izolovanou rukojetí několik mm od drátu ohradníku. Ve chvíli, kdy uslyšíte tikání, znamená to, že na elektrickém ohradníku je proud.

Jak protáhnete drát z izolátoru elektrického ohradníku?

Bez obcházení mrtvého kruhu izolátoru pro elektrické ohradníky jinak vzniká rozptyl. K tomuto účelu byly navrženy izolátory elektrického plotu Gemi.

Jak provést spoje vodičového drátu pro elektrické ohradníky?

Spojení vodiče elektrického ohradníku pro zvířata lze provést jednoduchým uzlem mezi dvěma konci, doporučuje se je provádět pouze tam, kde je to nutné.

Kolik metrů mohu použít elektrický drát pro vysokonapěťové ploty?

Tloušťka elektrického kabelu pro ploty je 3 mm a lze jej použít i na více než 100 metrů, ale je vhodný pouze na 30/40 metrů. Pokud je nutné propojit dva elektrické ohradníky na vzdálenost mnoha metrů, je vhodné protáhnout vodič vzduchem. V opačném případě vytvořte dva samostatné elektrické ohradníky.

Proud je trochu daleko od elektrického výběhu zvířat. Co dělat? Jak spojit dva ploty?

Pokud je proud daleko od elektrického ohradníku, pro váš energizér Gemi - 100% Made in Italy - máme vysokonapěťový křížový kabel, který může pracovat na povrchu nebo v podzemí bez vybíjení. S tímto kabelem je možné vést proud na plot bez jakéhokoli rozptylu. Kabel pro elektrické ohradníky lze také použít ke spojení dvou ohradníků, poté připojte jeden konec k prvnímu ohradníku a druhý konec k druhému ohradníku, pokud je mezi jedním ohradníkem malá vzdálenost.

Musím dát 3 dráty dovnitř elektrického ohradníku. Jak daleko je mám dát?

Dráty uvnitř elektrického ohradníku musí být vloženy podle velikosti zvířete. U malých zvířat by měl být první drát uvnitř plotu zasunut 20 cm od země, poté stačí nechat 20 cm/30 cm. U zvířat, jako jsou divočáci, by měl být vodič elektrického ohradníku ponechán 30 cm od země a podobně. U velkých zvířat, jako jsou koně, krávy, by měl být společný závit ponechán 60/80 cm od země.

Jak dlouho vydrží baterie v přenosném zdroji energie a jakou bych měl použít?

Pro energizér B12 stačí použít autobaterii 12V 40Ah. Autonomie, pokud nedojde k rozptylu v elektrickém ohradníku, je asi 10/12 dní. Jinak vydrží méně.

Proč vkládat 3 póly pro uzemnění elektrického ohradníku?

Uzemnění je pro funkčnost elektrického ohradníku pro zvířata zásadní věcí, proto se doporučuje provést jej správně. Pro úplné vybití proudu ze zdroje energie je nutné provést uzemnění vložením 3 pozinkovaných stožárů o délce 1 metru do země. Musí být umístěny 3 metry od sebe, 80 cm ve vlhké zemi a 20 cm venku, a poté je propojit žlutým kabelem. Spolu s elektrickým ohradníkem dodáváme pouze 1 metr kabelu, který je nutné připojit k prvnímu sloupu. Doporučuje se provádět tam, kde je přítomnost vegetace, tedy vlhká půda. Vyprahlá půda není vodivá. Podle provedených testů umístění 3 tyčí do jakéhokoli terénu nebude problém s funkčností. Pokud vložíte pouze jeden kolík, síla proudové plsti bude menší než její dosah a zvířata budou moci překročit plot.

Co je dodáváno se zdrojem energie oplocení?

K aktuálnímu modelu dodáváme: zemnící kabel a kabel s pinzetou pro připojení k plotu. U modelu s duálním napájením poskytujeme napájení 220V, kabely pro připojení k autobaterii (kladný a záporný), zemnící kabel a kabel s pinzetou pro připojení k plotu.

Musím udělat plot, jaký elektrický drát doporučujete?

Drát ohradníku 2,2 mm² je vhodný pro malá zvířata a malé elektrické ohradníky. Např.: Ovce, kozy, dikobrazi, králíci, vlci, psi, kočky, slepice, lišky, pávi, krůty, zajíci, krtci, jezevci, lasičky, veverky. Drát o tloušťce 4 mm² je vhodný pro střední až velká zvířata. Např. chov prasat, daňků aj. Drát 6 mm² pro ohrady pro zvířata má svodový proud 0,15 ohm/mt, což umožňuje ohradit několik kilometrů a je vhodné pro velká zvířata. Např.: Divoká prasata, jeleni, krávy, mufloni, medvědi atd.

V jaké vzdálenosti by měly být osazeny plotové sloupky?

Doporučujeme zasadit sloupky ve vzdálenosti, která závisí na vlastnostech půdy; pokud je země rovná, položte jednu každých 5/10 metrů, pokud je větrná nebo nerovná oblast, dejte je blíže k sobě.

Je 6mm² elektrický drát pro ohradníky vhodný pro divoká prasata, nebo si musím vzít popruh?

Elektrický drát o tloušťce 6 mm² pro ohradníky je vhodný pro divoká prasata a velká zvířata. Drát pro oplocení má pevnost v tahu do 100 kg, 8 vodičových drátů a rozptyl 0,15 ohm/m. Závěs pro elektrické ohradníky je vhodný pro elektrické ohradníky pro koně.

Co potřebujete na elektrický ohradník pro divočáky a další zvířata?

K vytvoření elektrického ohradníku pro zvířata potřebujete: Gemi energiser - 100% Made in Italy - pro ohradníky, které přivádějí proud do ohradníku, elektrifikovaný vodič pro ohradník a izolátory pro elektrifikované ohradníky našroubované na sloupky, aby držely drát .

Je elektrický ohradník nebezpečný pro lidi?

Elektrický ohradník pro zvířata není nebezpečný pro lidi ani pro zvířata. Jako u všeho, i pro elektrické ohradníky existuje norma, která stanoví hodnoty, které je třeba respektovat. Energizér plotu je produkt, který vysílá přerušované pulzy s nízkou intenzitou proudu.

Elektrický plot: k čemu slouží?

Elektrický ohradník Gemi - 100% Made in Italy - se používá k odvrácení divokých zvířat, jako jsou divočáci, jeleni, lišky atd. Účelem elektrických ohradníků je chránit území před nevzhlednými invazemi. Používá se také pro zvířata, jako jsou krávy, ovce, prasata atd. S lovem to nemá nic společného. Máme k dispozici všechna zákonná osvědčení k výrobě a prodeji elektrických ohradníků. Toto je jediné legální řešení pro ty, kteří chtějí chránit své plantáže.

Nedávno jsem si koupil komínový ventilátor, když ho zapnu na první rychlost nefunguje, proč?

Není problém, odsavač kouře funguje normálně. Komínový ventilátor je navržen tak, aby zajistil normální záběh vnitřních ložisek. Ventilátor by měl zpočátku běžet na vyšší otáčky a po několika minutách jej lze přepnout na nižší otáčky. Tento režim provozu by se měl dodržovat pouze první měsíc, poté poběží také v nižších otáčkách.

Kde má být instalován regulátor komínového ventilátoru?

Regulátor komínového ventilátoru pro krbová kamna musí být připojen na proud 220 V a lze jej instalovat v libovolném prostoru, důležité je, že není umístěn v blízkosti zdrojů tepla. Ve skutečnosti je uvnitř regulátoru komínového ventilátoru transformátor, který pracuje při vysokých teplotách.

Kolik váží komínový ventilátor?

Hmotnost ventilátoru bez regulátoru otáček je cca 20 kg.

Je komínový odtah kouře hlučný?

Ne. Komínový ventilátor je tichý při jakékoli rychlosti. Samozřejmě, pokud jej nastavíte na šestou rychlost, ventilátor udělá více než 1300 otáček za minutu, takže uslyšíte jemné hučení. Ale aby se vyřešil problém kouře, měl by být ventilátor používán při nízkých rychlostech, od první rychlosti až po třetí rychlost. Při těchto otáčkách akustický tlak nepřesahuje 38 Db, tedy nulová hlučnost.

Dá se namontovat na kulatý komínový podstavec?

Ano, dodáváme adaptéry pro kulaté kouřovody (uvedené v rozbalovací nabídce produktu). Pro objednání adaptéru stačí vybrat kulatý kouřovod a z rozbalovací nabídky vybrat velikost adaptéru, který si přejete zakoupit. Musíte vzít v úvahu vnější průměr, protože náš adaptér pro kouřovody pasuje externě na jeho výstup. Pokud má komín vnější průměr 25 cm, bude v rozbalovacím menu ideální komínový nástavec 25 cm.

Lze jej namontovat na velmi vysoký kulatý komín?

Ano, díky sacímu výkonu komínového ventilátoru není problém ani na komínech delších než 50 metrů.

Řeší komínový ventilátor problém i při silném větru?

Náš komínový ventilátor je určitě vhodný v případě silného větru, protože řeší problém kouře.

Pokud bude pršet, bude voda prosakovat do komínového ventilátoru?

Ne, základna komínového odsavače kouře byla zvednuta, aby se zabránilo pronikání vody v případě deště.

Pokud vypadne proud a vypne se komínový ventilátor, ucpe odvod kouře?

Ne, komínový ventilátor neucpává vývod kouře, pokud je vypnutý. Z tohoto důvodu je možné zapnout komínový ventilátor pouze v určitých situacích, například při zvednutí dvířek kamen nebo při silném větru.

V jaké vzdálenosti od plamene by měl být umístěn komínový ventilátor?

Profesionální ventilátor pro krby lze instalovat v libovolné výšce, dokonce i na kouřovodech o délce 1 metru. Základní model komínového ventilátoru je naopak doporučen pro komíny nad 3 m výšky.

Jak dlouho mohu nechat zapnutý komínový odsavač kouře?

Neexistuje žádný časový limit. Komínový odsavač kouře může bez problému fungovat celý den.

Je možné vést kabel uvnitř komína?

Ano, je to možné. Existují dva způsoby, jak provést elektrické připojení: kabelem 3 x 1,5 (provedení mimo komín až k regulátoru otáček), aby se prodloužil první metr připojený ke komínovému ventilátoru. Nebo můžete provést vnitřní napojení na komín naším kabelem odolným vůči vysokým teplotám, který si můžete zakoupit samostatně výběrem požadovaného množství v rozbalovací nabídce podle toho, kolik metrů potřebujete.

Mohu nainstalovat odsavač kouře přímo do komína?

Je to možné, ale musíte zvážit rozměry komínového ventilátoru. Montáž odtahu kouře lze provést dvěma způsoby: odstraněním víka komína a následnou montáží komínového ventilátoru, nebo vložením komínového odsavače do komína, v tomto případě objednáním odsavače kouře bez víčka.

Jaký model si mám koupit se čtvercovým komínem a vnitřní trubkou?

Máte-li čtvercový komín s trubkou o stejné výšce jako zdivo, musíte nejprve uzavřít mezeru mezi trubkou a zdivem a poté instalovat komínový ventilátor přímo na zdivo. Podobně, je-li trubka vysoká pouze několik centimetrů (nebo palců), je třeba ji přivést do stejné výšky jako zdivo. V této situaci si musíte zakoupit model komínového ventilátoru se čtvercovou základnou, nastavitelný i pro obdélníkový komín.

Jak sestavit digestoř Gemi odsavač kouře?

Montáž komínového odsavače kouře je svépomocí. Podívejte se na výukové video na produktových listech k montáži komínového ventilátoru. Pokud narazíte na problémy s instalací odsavače, můžete požádat o pomoc elektrikáře nebo zedníka. V případě pochybností o instalaci produktu (např. připojení vodičů, regulátoru rychlosti atd.) vám budou k dispozici naši odborní technici prostřednictvím e-mailu, chatu nebo telefonu.

Používá se elektrický krbový odsavač par pro omezení kouře?

Funkcí odsavače kouře je regulovat tah komína, aby se vyřešil problém kouře v komíně, troubě, sporáku, grilu a reprodukoval přirozený tah komína.

Jaký je rozměr komínového odsavače kouře?

Základna elektrického komínového ventilátoru je standardních 43x43 cm, výška je 35 cm, bez držáků. Vzhledem k držákům je to 50 cm. Pro konkrétnější měření je na našich stránkách k dispozici schéma znázorňující rozměry každé jednotlivé části elektrického krbového odsavače par.

Odsává komínový odsavač také teplo?

Náš elektrický odsavač kouře má 6rychlostní regulátor, takže jej stačí nastavit na rychlost 1-2, abyste pomohli přirozeně odsát kouř, ale ne teplo. V zásadě při prvních dvou rychlostech nijak neměníme běžný provoz krbu, který by normálně rozptýlil velmi malé množství tepla v kouři stoupajícím kouřovodem. Komínový ventilátor Gemi nasává kouř, který by jinak šel do domu a tudíž by určitě nevyráběl žádné zdroje tepla pro vnitřní prostředí. Je jasné, že pokud komínový ventilátor nepracuje na šestou rychlost (většinou se při této rychlosti používá k výměně vzduchu v místnostech, k zakládání požárů nebo k odsávání popela), se svými 2500 m³/h (základní) - 3800 m³/h(pro) bude tak výkonný, že bude nasávat i teplo, protože zvýší rychlost spalování dřeva a následně částečně sníží teplo. Vědecké studie prokázaly, že odsavač kouře Gemi dokáže řídit tepelné ztráty, proto je vhodné použít komín, aby se zabránilo tepelným ztrátám. To je vidět na milionech spokojených zákazníků po celém světě od roku 1983, kdy vznikl první komínový ventilátor Gemi.

Jaký je rozdíl mezi různými modely odsavačů kouře?

Základní model má sací výkon 2500 m³/h, 3letou záruku a vydrží až 300 stupňů. Profesionální model vydrží až 700 stupňů (tedy i při požáru komína) a doporučuje se, pokud máte komín menší než 3 metry. Má také 6letou záruku a nasává 3800 m³/h. Ocelový model je celý vyroben z nerezové oceli Aisi 304, materiálu, který zajišťuje větší odolnost vůči korozi a slanosti, a tedy i v průběhu času. Má sací výkon 3800 m³/h a odolnost až 700° se zárukou 8 let. Vrcholem nabídky Gemi je profesionální měděný model, odolný do 700°, se zárukou 10 let a schopný nasát 3800 m³/h. Nerezový ventilátor odolává korozi a slanosti. Je zvenčí (včetně základny) celolakovaný, a proto je vhodný pro ty, kteří hledají estetičtější výrobek.