Proč instalovat komín místo jeho stavby?

Ve většině domů se na koncovkách kouřovodů často staví střechy zvané komíny.

Tyto komíny jsou stavěny s cílem plnit různé funkce a jsou schopny řešit různé kritické problémy.

Mezi běžné problémy kouřovodů, které se snad podaří vyřešit výstavbou komína, patří určitě vsakování vody při dešti a silném větru nebo vnikání ptactva ze střechy do samotného kouřovodu. . nebo na čistě estetickou otázku.

Nejčastěji používanými klasickými komíny jsou určitě ty zděné nebo ocelové. I přes stavbu těchto komínů, které jsou někdy velmi nákladné, však není zaručeno skutečné vyřešení výše uvedených problémů. Klasické komíny v podstatě neovlivňují problém kouřivosti a špatného tahu komína.

Pokud totiž krb kouří, protože venku moc fouká nebo má chřipka ohyby či z mnoha jiných důvodů, klasický komínový ventilátor tento problém vůbec neřeší.

Řešením, které musí být přijato k vyřešení problému kouře z komína, je instalace elektrického odsavače kouře na střechu na výstupu z chřipky, nazývaného také nasávací komín.

Gemi Elettronica nabízí různé modely elektrických odsavačů kouře; s různými vlastnostmi jako je sací výkon, odolnost vůči vysokým teplotám, roky záruky a materiál použitý na jejich konstrukci.

Gemi Elettronica se snaží pozitivně reagovat na jakoukoli potřebu a je schopna poskytnout dvojí řešení: elektrický odsavač kouře uvnitř komína.

Komínový ventilátor navržený Gemi Elettronica se od klasických zděných nebo ocelových komínových ventilátorů liší tím, že se jedná o žáruvzdorný jílový komín.
Tento materiál je ideální pro kouřovody, protože je odolný nejen vůči atmosférickým vlivům, ale i teplu.

Toto řešení tedy přináší dvojí výhodu: estetickou díky použití moderního komínového ventilátoru a funkční s vyřešením problému kouře díky elektrickému odsavači kouře.

Elektrický odsavač kouře má také ochrannou mřížku proti ptákům z elektricky svařované oceli a díky své struktuře zabraňuje vnikání vody.

Hliněný komínový ventilátor Gemi Elettronica nevyžaduje k montáži žádné lepidlo a vyznačuje se především systémem otevírání shora, který umožňuje snadnou demontáž a demontáž konstrukce s možností zásahu při případném zásahu údržby.

Gemi Elettronica je tedy schopna reagovat na jakoukoliv potřebu, estetickou i konkrétně řešitelnou, týkající se problémů, které krb může mít.