Vysokonapěťový kabel Gemi je určen pro povrchové nebo podzemní připojení napáječe k plotu.

Vysokonapěťový kabel je vyroben z vysoce kvalitních materiálů a má dvojitou povrchovou úpravu, má obrovskou vodivost a odpor a je zvláště vhodný na dlouhé vzdálenosti, aby vám umožnil přenášet elektřinu do vašeho zdroje energie.

Je zde 1 produkt.

Grid
Grid-2
List
List-2
Catelog
Cavo ad Alta Tensione di attraversamento - Gemi ElettronicaCavo ad Alta Tensione di attraversamento
  Gemi Elettronica Vysokonapěťový přejezdový kabel pro elektrické ploty elektrické ploty elektrické ploty elektrifikované ploty Vysokonapěťový křížecí kabel pro podzemní nebo povrchový průchod Vysoká odolnost proti vysokému napětí 1,22 € za lineární metr
  29,55 KčCena
  Cavo ad Alta Tensione di attraversamento - Gemi ElettronicaCavo ad Alta Tensione di attraversamento
   Gemi Elettronica Vysokonapěťový přejezdový kabel pro elektrické ploty elektrické ploty elektrické ploty elektrifikované ploty Vysokonapěťový křížecí kabel pro podzemní nebo povrchový průchod Vysoká odolnost proti vysokému napětí 1,22 € za lineární metr
   29,55 KčCena

   Questions and Answers

   Elektrický plot: k čemu slouží?

   Elektrický ohradník Gemi - 100% Made in Italy - se používá k odvrácení divokých zvířat, jako jsou divočáci, jeleni, lišky atd. Účelem elektrických ohradníků je chránit území před nevzhlednými invazemi. Používá se také pro zvířata, jako jsou krávy, ovce, prasata atd. S lovem to nemá nic společného. Máme k dispozici všechna zákonná osvědčení k výrobě a prodeji elektrických ohradníků. Toto je jediné legální řešení pro ty, kteří chtějí chránit své plantáže.

   Je elektrický ohradník nebezpečný pro lidi?

   Elektrický ohradník pro zvířata není nebezpečný pro lidi ani pro zvířata. Jako u všeho, i pro elektrické ohradníky existuje norma, která stanoví hodnoty, které je třeba respektovat. Energizér plotu je produkt, který vysílá přerušované pulzy s nízkou intenzitou proudu.

   Co potřebujete na elektrický ohradník pro divočáky a další zvířata?

   K vytvoření elektrického ohradníku pro zvířata potřebujete: Gemi energiser - 100% Made in Italy - pro ohradníky, které přivádějí proud do ohradníku, elektrifikovaný vodič pro ohradník a izolátory pro elektrifikované ohradníky našroubované na sloupky, aby držely drát .

   Je 6mm² elektrický drát pro ohradníky vhodný pro divoká prasata, nebo si musím vzít popruh?

   Elektrický drát o tloušťce 6 mm² pro ohradníky je vhodný pro divoká prasata a velká zvířata. Drát pro oplocení má pevnost v tahu do 100 kg, 8 vodičových drátů a rozptyl 0,15 ohm/m. Závěs pro elektrické ohradníky je vhodný pro elektrické ohradníky pro koně.

   V jaké vzdálenosti by měly být osazeny plotové sloupky?

   Doporučujeme zasadit sloupky ve vzdálenosti, která závisí na vlastnostech půdy; pokud je země rovná, položte jednu každých 5/10 metrů, pokud je větrná nebo nerovná oblast, dejte je blíže k sobě.

   Musím udělat plot, jaký elektrický drát doporučujete?

   Drát ohradníku 2,2 mm² je vhodný pro malá zvířata a malé elektrické ohradníky. Např.: Ovce, kozy, dikobrazi, králíci, vlci, psi, kočky, slepice, lišky, pávi, krůty, zajíci, krtci, jezevci, lasičky, veverky. Drát o tloušťce 4 mm² je vhodný pro střední až velká zvířata. Např. chov prasat, daňků aj. Drát 6 mm² pro ohrady pro zvířata má svodový proud 0,15 ohm/mt, což umožňuje ohradit několik kilometrů a je vhodné pro velká zvířata. Např.: Divoká prasata, jeleni, krávy, mufloni, medvědi atd.

   Proč vkládat 3 póly pro uzemnění elektrického ohradníku?

   Uzemnění je pro funkčnost elektrického ohradníku pro zvířata zásadní věcí, proto se doporučuje provést jej správně. Pro úplné vybití proudu ze zdroje energie je nutné provést uzemnění vložením 3 pozinkovaných stožárů o délce 1 metru do země. Musí být umístěny 3 metry od sebe, 80 cm ve vlhké zemi a 20 cm venku, a poté je propojit žlutým kabelem. Spolu s elektrickým ohradníkem dodáváme pouze 1 metr kabelu, který je nutné připojit k prvnímu sloupu. Doporučuje se provádět tam, kde je přítomnost vegetace, tedy vlhká půda. Vyprahlá půda není vodivá. Podle provedených testů umístění 3 tyčí do jakéhokoli terénu nebude problém s funkčností. Pokud vložíte pouze jeden kolík, síla proudové plsti bude menší než její dosah a zvířata budou moci překročit plot.

   Jak dlouho vydrží baterie v přenosném zdroji energie a jakou bych měl použít?

   Pro energizér B12 stačí použít autobaterii 12V 40Ah. Autonomie, pokud nedojde k rozptylu v elektrickém ohradníku, je asi 10/12 dní. Jinak vydrží méně.

   Musím dát 3 dráty dovnitř elektrického ohradníku. Jak daleko je mám dát?

   Dráty uvnitř elektrického ohradníku musí být vloženy podle velikosti zvířete. U malých zvířat by měl být první drát uvnitř plotu zasunut 20 cm od země, poté stačí nechat 20 cm/30 cm. U zvířat, jako jsou divočáci, by měl být vodič elektrického ohradníku ponechán 30 cm od země a podobně. U velkých zvířat, jako jsou koně, krávy, by měl být společný závit ponechán 60/80 cm od země.

   Proud je trochu daleko od elektrického výběhu zvířat. Co dělat? Jak spojit dva ploty?

   Pokud je proud daleko od elektrického ohradníku, pro váš energizér Gemi - 100% Made in Italy - máme vysokonapěťový křížový kabel, který může pracovat na povrchu nebo v podzemí bez vybíjení. S tímto kabelem je možné vést proud na plot bez jakéhokoli rozptylu. Kabel pro elektrické ohradníky lze také použít ke spojení dvou ohradníků, poté připojte jeden konec k prvnímu ohradníku a druhý konec k druhému ohradníku, pokud je mezi jedním ohradníkem malá vzdálenost.

   Kolik metrů mohu použít elektrický drát pro vysokonapěťové ploty?

   Tloušťka elektrického kabelu pro ploty je 3 mm a lze jej použít i na více než 100 metrů, ale je vhodný pouze na 30/40 metrů. Pokud je nutné propojit dva elektrické ohradníky na vzdálenost mnoha metrů, je vhodné protáhnout vodič vzduchem. V opačném případě vytvořte dva samostatné elektrické ohradníky.

   Jak provést spoje vodičového drátu pro elektrické ohradníky?

   Spojení vodiče elektrického ohradníku pro zvířata lze provést jednoduchým uzlem mezi dvěma konci, doporučuje se je provádět pouze tam, kde je to nutné.

   Jak zjistit, zda je na plotě elektřina?

   Chcete-li zkontrolovat, zda je na elektrickém ohradníku pro zvířata proud, stačí přivést hrot šroubováku s izolovanou rukojetí několik mm od drátu ohradníku. Ve chvíli, kdy uslyšíte tikání, znamená to, že na elektrickém ohradníku je proud.

   Jak nainstalovat elektrický plot?

   Zdroj energie nelze uchovávat venku. Musí se uchovávat uvnitř, aby nedošlo k poškození vlivem počasí. Aby mohl vybít veškerý svůj proud, musí být uzemněn vložením 3 pozinkovaných 1metrových kolíků do země. Musí být umístěny 3 m od sebe, 80 cm v zemi (mokré) a 20 cm venku, a poté propojeny žlutozeleným kabelem. Zařízení má na svém výstupu červený kladný kabel, který je připojen k plotu a žlutozelený kabel, který je připojen k prvnímu zemnicímu kolíku. Nikdy nepřipojujte dva elektrifikátory ke stejnému vodiči, protože dva impulsy se mohou navzájem vyrušit a způsobit problémy. Můžete připojit dva elektrifikátory ke stejnému plotu, ale nechte je na dvou samostatných liniích drátu.